Šta je prava istina iza ‘zabrane ulaska’ u Resort Osenik?
Povodom izvještavanja pojedinih medija da je građanima BiH zabranjen ulazak u novoizgrađeno naselje ‘Sarajevo Resort Osenik’ u Tarčinu kod Sarajeva, stupili smo u kontakt sa zaduženim za ovaj stambeni kompleks.
“Takve informacije uopće nisu tačne. Obezbjeđenje na ulazu postoji, ali nikome nije zabranjeno da dođe. Vrši se kontrola jer se objekti još uvijek grade i mnogo je građevinskog materijala. Ne želimo da se desi krađa”, kazao je Amadžad, direktor Gulf Real Estatea.
On je kazao da u kompleksu još uvijek nema kafića, restorana ili zabavnog sadržaja koji bi mogao privući građane.
“Ljudi ovdje jedino mogu šetati. Tu još nema ni osoba koje žive, jer se gradi i niko nije uselio“, dodao je on.
Amdžad je demantovao navode i da državljanima BiH nije dozvoljeno da kupe nekretninu.
“Ni to nije tačno, jer mi nismo prodali niti jednu nekretninu.“
Podsjećamo, mediji su izvještavali da se kuće u naselju koje je otvoreno prije godinu dana prodaju za 150.000 eura, ali da nisu nuđene na bh. tržištu, dok je u isto vrijeme vršena snažna propaganda u Kuvajtu te da se vlasnici kuća, Arapi, ne žele miješati sa lokalnim stanovništvom.
N1