Ukrajina – BiH 1:1: Sjajna akcija i gol Ahmedhodžića za poravnanje u Lavovu

Susret se igra na stadionu u Lavovu gdje Ukrajina ne zna za poraz u 19 uzastopnih utakmica

74. – Novo uzbuđenje u šesnaestercu Ukrajine. Prvo je Prevljak bio izblokiran, a u nastavku akcije Sarić vraća loptu našoj “devetci”, a ovaj šutira pravo u Pijatova.

72. – Izmjena u ukrajinskom timu. Sidorčuk mijenja Jaremčuka. Još jedna promjena domaćina, Šaparenko ustupa mjesto Sikanu.

69. – Sjajan pokušaj Edina Džeke! Odlično se namjestio na desnu nogu i lijepo gađao, ali odlična parada Pijatova.

67. – Sreća za naš tim. Jaremčuk se spetljao i upropastio potencijalno dobar kontra napad.

66. – Sobol je poslao prizeman centaršut sa lijeve strane, ali Šehić hvata loptu ispred ukrajinskog napadača. piše “Avaz“.

63. – Novi žuti karton za naš tim. Sada ga je zaradio Prevljak nakon prekršaja nad Zabarnijem.

60. – Lopta je više u posjedu naših fudbalera, pokušavamo pronaći put do mreže gola Pijatova.

56. – Sanjin Prcić se sprema za ulazak u igru. U igru će i Elvis Sarić. Njih dvojica mijenjaju Nalića i Gojaka.

55. – Veliki promašaj Jaremčuka! Sjajan dupli pas njega i Cigankova, nakon kojeg napadač Ukrajine izlazi sam pred Šehića i šutira pored gola. Čini se da je bio i ofsajd.

51. – Sada prilika na drugoj strani, ali Timčik šutira pored desne stative Šehićevog gola.

50. – Dobra prilika za naš tim! Ahmedhodžić je uputio dobar centaršut, a Nalić glavom šutira pored gola.

48. – Sada smo mi imali sreće! Jarmolenko je odigrao petom i malo je nedostajalo da do nje dođe Šaparenko. Ostaje 1:0 za Ukrajinu.

47. – Cigankov je uspio uputiti loptu u šesnaesterac, ali Šehić dolazi do nje.

46. – Počelo je drugo poluvrijeme, nije bilo izmjena!

45. – Kraj prvog poluvremena!

41. – Koliko sreće za Ukrajinu! Prvo je Hadžiahmetović šutirao, Pijatov je to odbranio, a u nastavku Prevljakov pokušaj od blok ide pokraj gola.

34. – Velike dvije prilike za našu reprezentaciju! Stevanović je ubacio sa desne strane, a Kolašinac nije uspio pogoditi. Dva puta su ga blokirali Pijatov i defanzivci Ukrajine.

29. – Dobra prilika za Ukrajinu, Cigankov se uvukao iza leđa naše odbrane, ali njegov šut ide pokraj gola.

27. – Malo sreće za domaće. Matvlijenko je nespretno reagovao nakon centaršuta Gojaka i umalo savladao svog golmana. Pijatov je bio na visini zadatka.

24. – Kontra Ukrajinaca, ali Ibrahim Šehić zaustavlja šut Timčika. Ostaje 1:0.

21. – Period igre u kojem bh. fudbaleri duže drže loptu u svojim nogama, tražeći rupu u odbrani selekcije Ukrajine.

19. – Anel Ahmedhodžić dobija žuti karton. Prvo je sudija Cvajer dosudio prekršaj, a onda našem defanzivcu pokazao javnu opomenu zbog prigovora. Dva naša defanzivca već sada imaju po žuti karton.

15. – GOL! Stepanenko je uposlio Cigankova koji je kao na tanjiru servirao loptu Jarmolenku, a ovaj nije imao težak zadatak. Ukrajina vodi!

12. – Prvi pokušaj naše reprezentacije. Nalić je lijepo odigrao za Stevanovića, koji ostavlja povratnu za Gojaka, ali veznjak Dinama loptu šalje preko gola.

11. – Ćivić dobija žuti karton zbog prekršaja nad Jarmolenkom.

9. – Prevljak je sada bio u ofsajdu. Ukrajina ima novi napad.

6. – Inicijativa domaćih koji imaju loptu više u svojim nogama.

4. – Početno ispitivanje snaga. Stevanović je izblokirao centaršut Sobola, a u nastavku je Prevljak izborio prekršaj.

3. – Odlična atmosfera na stadionu u Lavovu, veliki broj ukrajinskih navijača došao je podržati svoju reprezentaciju protiv “Zmajeva”.

1. – Počela je utakmica!

0. – Igrači obje reprezentacije izlaze na travnjak, uslijedit će intoniranje himni.

0. – Ovo je treći put da njemački sudija Feliks Cvajer (Felix Zwayer) dijeli pravdu na utakmici bh. reprezentacije. Vidjet ćemo da li će nam i večeras biti sretan kao u Kaunasu 15. oktobra 2013. godine kada smo pobijedili Litvaniju.

0. – Selektor Petev je na klupi za rezervne igrače ostavio Pirića, Vasilja, Gazibegovića, Đumića, Kovačevića, Jovičića, Cipetića, Ziljkića, Sarića, Menala, Prcića i Demirovića.

Izvor:haber.ba